Son Haberler
Anasayfa » Eleman Arayanlar

Eleman Arayanlar

Sponsorlu Bağlantılar

Vakıfbank Kredi Başvurusu 2015

Vakıfbank kredi başvurusu yapmak artık çok kolay. Günlük yaşamda, kazancın giderleri karşılamaması, artan borç yükü, hesapta olmayan ödemeler gibi pek çok nedenden, bankalara kredi başvurusu yapma ihtiyacı duyuyoruz. Kredi başvurularında sorun yaşamamak, güvenilir bir banka ile çalışmak ise büyük önem sağlıyor. Bunun nedeni ise, sizden gereksiz olarak masraf adı altında yasal olmayan ek ücret talep eden bankaların sayısı oldukça fazla.

Vakıfbank İnternet Şubesi Şifre alma

Vakıfbank kredi başvurusu yapmak için bir kaç yöntem deneyebilirsiniz. Bunlardan ilki, bankaya resmi başvuru yapmak. Kimliğiniz ve gelir belgeniz ile gitmeniz yeterli. Banka şubelerinde ki deneyimli bireysel müşteri temsilcileri, talep ettiğiniz miktarda, sizin koşullarınıza en uygun ödeme seçeneği ile size yardımcı olacaktır. Devamını Oku »

Finansbank Kredi Başvurusu

Finansbank kredi başvurusu yapmak bir tık kadar uzağınızda. Acil nakit ihtiyaçlarınız için, Finansbank’ın sunduğu, ihtiyaç kredileri için başvuru yapmak istiyorsanız Finansbank’ın resmi internet sitesinden kısacık bir başvuru formu doldurmanız yeterli. 

Finansbank İnternet Şubesine Giriş

Finansbank kredi başvurusu için, bankanın resmi internet sitesinde, krediler bölümünden giriş yapıyorsunuz. TC kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve ekranda yer alan güvenlik kodunuzu girdikten sonra, banka saatler, hatta dakikalar içerisinde size, verdiğiniz cep telefonu numarasından, kısa mesajla bildirim yapıyor. Dakikalar içerisinde, Devamını Oku »

Petrol Fiyatının Piyasalara Etkisi 2015

“PETROLON ASIL ETKISI 2015′TE” Bahçeşehir Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (Betam) uzman araştırmacısı Dr. Imamoğlu, büyümenin önündeki risklerin durduğunu savunuyor. Imamoğlu’na göre. FED 2015 yılında faiz artırırsa yeni bir kur şoku yaşayabiliriz. 2014 ilk çeyreğindeki kur şoku tüketimi ve yatırıma azalttı. Benzer şekilde 2015′te büyümenin yüzde 41e ulaşması zor olabilir. Zamanlaması belli olmamakla birlikte FED’in faiz artıracağı kesin. Bu artış kaçınılmaz bir şekilde dalgalanmaya yol açacak. Imamoğlu, ekim ayı sanayi üretim verikrini ise çok önemsemiyor. Kaza başta 6-8 Ekim olayları olmak üzere Cumhuriyet Bayramı ve Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle bir kaybın oluştuğunu dikkat çekiyor. Asıl kasım ayında sanayi üretiminin ilgili kesin bir fikir vereceğini dile getiriyor. Devamını Oku »

Orta Anadolu ve Zafer Kalkınma Ajansı

İle özel destek programı

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin sorumluluk alanı içinde olduğu Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, 2014 yılı için üç yeni mali destek programı oluşturdu. Bunlardan; Rekabetçi Üretim Mali Destek Programı adını taşıyan program Kayseri, ilinde faaliyet gösteren imalat sanayi şirketlerim destekleyecek. 10 milyon TL genel bütçeli programla 50 ile 500 bin TL arasında hibe verilecek. Hibe alabilmek için Ar-Ge, yenilik ve endüstriyel tasarıma yönelik yatırımların yapılması, ihracatın artırılmasına yönelik ürün çeşitlemesine gidilmesi, üretimde çevre altyapısının güçlendirilmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının üretimde kullanılması gibi projelerin geliştirilmesi gerekiyor. Devamını Oku »

Mevlana Kalkınma Ajansı

Mevlana Kalkınma Ajansı 2014 yılma iki yeni mali destek programıyla giriyor. Bunlar, Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Bilgi ve Teknoloji Odaklı Üretim Mali Destek Programı.

Toplam 15 milyon TL bütçeli bu programlardan yararlanmak isteyenlerin 20 Şubat 2014’e kadar başvurmaları gerekiyor. Proje sahibi olarak gerçek kişiler ve KOBl’ler, kar amacı güden birlik ve kooperatifler, teknoloji geliştirme bölgeleri hibeye başvurabilir. Bu kuruluşlar yanlarına proje ortağı olarak yine KOBt’leri, birlik ve kooperatifleri, teknoloji geliştirme bölgelerini, üniversiteleri ve bakanlıklara bağlı araştırma enstitülerini, istasyonları alabilirler. Programın adından da anlaşılacağı üzere, imalat sanayinde rekabetçi, yenilikçi ve bilgi tabanlı teknolojilerin kullanımını uygulayanlara öncelikli olarak destek verilecek. Kümelen-

Yunus YILMAZ / Batı Yönetim Danışmanlık’ın kurucusu
Hibe alacakların cebinde parası olmalı

Kalkınma ajanslarının hibe başvurusu yapan işletmeler, o yılki öncelik konularını mutlaka dikkate almalı. Eğer başvuruları öncelik konuları arasında değilse destek almaları zor. Ayrıca başvuru rehberlerinde yayınlanan puanlama kriterlerine göre projelerin hazırlanmasında büyük yarar var.

Birçok işletme puanlama kriterlerini dikkate almadan projeleri hazırladığında, sonuçta hüsran yaşıyorlar. Proje hazırlayan firmaların projelerinde mutlaka ihracat potansiyellerini, varsa ithalatın önünü keseceklerini, yerli üretim/hizmet yöntemlerini, sektöre getirecekleri yenilikleri, sağlayacakları istihdam sayısını, yan sektörlere sağlayacakları katma değerleri çok iyi bir yazım dili ile Başvurularda en çok yapılan hataların başında evrak eksikliği ve mali tabloların hazırlanmasında uygun olmayan maliyetlerin projeye yansıtılması geliyor. Devamını Oku »

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin kalkınmasına yönelik programlar oluşturan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, yılın son ayında iki mali destek programı teklif çağrısına çıktı. Bunlar; İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Bölge Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı. Devamını Oku »

Eticaret Personeli Aranıyor

Türkiye Perakende Sektör Raporu açıklandı: Perakendeye gençlerin ilgisi yüksek

Türkiye Perakende Sektör Raporu açıklandı:

Perakendeye gençlerin ilgisi yüksek
Kariyer.net Perakende Sektör Analiz Raporu açıklandı. Rapor sonuçları gençlerin yoğun ilgisini gözler önüne seriyor. En çok 26 – 35 yaş arasındaki çalışanlar sektör ilanlarını takip ediyor. Diğer dikkat çeken sonuç da 11 ve üstü tecrübeli adayların 3 – 5 yıl tecrübe isteyen iş ilanlarına başvuruda bulunup şansını denemesi. Tecrübeli veya tecrübesiz adayların iş başvurusu yaparken ilanda aranan tecrübeye dikkat etmemesi, tecrübe yılına uygun başvuruda bulunması işe olan ihtiyaçtan kaynaklanıyor.

Ülkemizde özelikle alışveriş merkezi sayılarının artmasıyla gün geçtikçe büyüyen Perakende Sektörü hem adaylara hem de şirketlere yeni fırsatlar yaratıyor. 2010 yılında 480 bin seviyesinde olan Perakende Sektöründeki ilanlara başvuran aday sayısı 2013 yılına gelindiğinde %41 artarak 679 bin seviyelerine yükseliyor. Yıllara göre yaşanan bu artış değerlendirildiğinde adayların bu sektöre gösterdiği talep net olarak gözlemleniyor.

“Perakende ülkemiz ekonomisinin en güçlü lokomotif sektörlerinden biri. İç dinamikleri ve istihdam yapısıyla da çok özel bir konuma sahip” diyen Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, sektörün, çok geniş bir istihdam yelpazesine sahip olduğunu, yarı zamanlı ve dönemsel çalışma olanaklarıyla lise mezunlarından üniversite öğrencilerine, ev kadınlarından emeklilere toplumun büyük bir kesimine hitap eden iş olanakları sağladığına dikkat çekti. Azoz, “Bu alanda uzmanlaşmak, mağazacılığı meslek edinmek isteyenler için ise hızlı yükselme imkanıyla cazip kariyer fırsatları sunuyor. Perakende Sektöründe faaliyet gösteren kurumların nitelikli insan kaynağı oluşturmak için çalışanlarına, belki başka sektörlerde rastlanmayacak eğitim imkanları sunması da adaylar için önemli bir unsur” dedi. Devamını Oku »

KARACADAĞ KALKINMA AJANSI

Yenilenebilir enerjiye destek

Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde 2010-2013 döneminde 382 projeye 60.2 milyon TL hibe desteği veren Karacadağ Kalkınma Ajansı, 2014 yılında da 20 milyon TL hibe desteği vermek için harekete geçti. Ajans Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, ekim ayı içinde ilk teklif çağrılarına çıktıklarını ve gelecek yıl için üç mali destek programı oluşturduklarını söylüyor. Karakoyun, programların son başvuru tarihinin 6 Ocak 2014 olacağını belirtiyor. Devamını Oku »

En Çok satış Danışmanı

Rapora göre Perakende Sektöründe en çok başvuru alan ilk 5 pozisyon ve en çok ilan yayınlanan ilk 5 pozisyon sıralamasında Satış Danışmanı pozisyonu 2013’te diğer pozisyonları geride bıraktı. İkinci sırada en çok başvuru alan pozisyon Kasiyerlik oldu. Bunu Mağaza Satış Danışmanı ve Mağaza Müdürü pozisyonları takip etti. Devamını Oku »

İstanbul Kalkınma Ajansı

Sürdürülebilir kalkınmada öncü olma ve İstanbul’u bir marka şehir haline dönüştürme hedefi ile çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı mali destek programları kapsamında beş tema altında yedi mali destek programı açıkladı. İstanbul için büyük önem arz eden bu temalar; afetlere hazırlık, verimli ve temiz enerji, çocuklar ve gençler, küresel turizm merkezi İstanbul ve yenilikçi İstanbul olarak belirlendi. Kurum, yeni yılda Türkiye’de en çok hibe verecek ajans olarak dikkat çekiyor. Devamını Oku »

Sponsorlu Bağlantılar