Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar

Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar

Son dönemlerde ülkemize yaşanan göçler ile Suriyeli nüfusu gittikçe artmıştır. Ve bu insanlar da artık ülkemizde yaşadıklarından dolayı bizler gibi her türlü ülke nimetinden de faydanalabilmektedirler. Ve birçoğu da Türkiye vatandaşlığı alabildiği için Türk vatandaşları ile evlilik yapabilme hakları da doğmuştur. Suriye’den yalnız başına gelen kadınlar özellikle buradaki yalnızlıklarını gidermek için evliliğe başvurmaktadırlar. Bu nedenle bunun nasıl olabileceği hakkında da düşünceler mevcuttur. Peki bu insanlar hiç tanımadıkları bir ortamda nasıl evlilik birliği kurabilecekler? Bildiğiniz gibi Suriyelilerin birçoğu dini inançlarından dolayı sosyal hayata ya da iş hayatına diledikleri gibi giriş yapamazlar. Böyle bir durum dahilinde nasıl evlenebilecekleri kişilere karar vererek, evlilik kurumuna başvurabilirler?

İşte tam da bu noktada bir takım sosyal medya ağları Suriyeli kadınların hizmetine sunulmuş. Gerek internet siteleri gerek sosyal medya sayfaları ile Suriyeli kadınlar ile tanışma platformları oluşturulmuştur. Bu sayfalar elbette yalnızca Suriyeli kadınlar için değildir. Dileyen herkesin giriş yapıp, üye olma hakkı saklanmıştır.

Evlenmek İsteyen Suriyeli Bayanlar

Evlenmek isteyen Suriyeli kadınlar tercih ettikleri internet ortamına giriş yaparak, kendilerine bir profil oluşturabilirler. Bu sitelerde fotoğraf albümü kurma fırsatları da vardır. Böylece erkeklerin görsel olarak da kendileri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayabilirler. Bu profillerde elbette kendileri hakkında, geçmişleri hakkında ve beklentileri hakkında gereken bilgileri verebilirler. Bu siteler tamamen sohbet amaçlı kurulmuştur. Yani burada herhangi bir zorunluluk yoktur. Esas olan gönüllülüktür. Yani isteyen kişi dilerse telefon numarasını verebilir vermeyebilir. Ya da bir kişi ile buluşabilir buluşmayabilir. Evlilik ve arkadaşlık platformları olarak oluşturulmasına karşın kararlar ve hareketler tamamen kullanıcılara bırakılmıştır.

Bunun dışında evlenmek isteyen Suriyeli kadınlar hiçbir şey yapmadan normal hayatlarını yaşayarak da, evlilik kurabilirler. Bunu da unutmamak gerekir. Suriyeli aileler de halen görücü usulü evlilikler söz konusudur. Buna karşın ülkemizin birçok bölgesinde de bu kültür devam etmektedir. Bu kültüre sahip bölgelerde yaşayan Suriyeli kadınların kendi geleneklerine göre evlilikleri daha kolay olacaktır. Bu nedenle herhangi bir platforma başvurmadan da evlilik niyetlerini ortaya koyabilirler.

2 comments on “Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar
  1. sait dedi ki:

    Selam suriyeli bir bayanla evlenmek istiyorum

  2. sinan dedi ki:

    Merhaba ben suriyeli hanım efendiyle evlenmek istiyorum bekarım hiç evlilik yapmadım 05375065835

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir