Vakıfbank Hesap Numarası Nerede Yazar

Vakıfbank Hesap Numarası Nerede Yazar

Bankalar kart konusunda çok ciddi bir rekabet içerisinde. Bunun nedeni de çok fazla talep olması. Herkesin cebinde en az bir kredi kartı veya bankamatik kartı var. Peşin para ile alışveriş yapanların sayısı yok denecek kadar az öyle değil mi? Hem taksit hem puan avantajları kart kullanıcılarının ekonomilerine de katkı sağlayabiliyor. Artık banka kartları da kredi kartları ile aynı avantajlara sahip. Puan kazanma, kampanyalardan yararlanma, üye işyerlerinde rahatlıkla para olmadan alışveriş yapabilme fırsatlarına sahip. Kredi kartı veya bankamatik kartları bu kadar hayatımızın içinde ancak fiziksel kartların üzerinde hangi bilgilerin yer aldığına ne kadar dikkat ediyoruz?

Vakıfbank bankamatik kartlarını da, kredi kartı gibi birçok özelliğe sahip ATM kartları arasında yerini alıyor. Vakıfbank’ta bulunan vadeli/vadesiz hesabınız sonucu size sunulan bankamatik kartınız ile birçok işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Vakıfbank bankamatik kartı üzerinde yer alan bilgilere hiç dikkat ettiniz mi? Mesela, Vakıfbank hesap numarası nerede yazar biliyor musunuz? Vakıfbank’a ait vadesiz hesabınızın numarasına acil ihtiyacınız var. Örneğin; hesabınıza havale yapılacak ve havaleyi gönderecek kişi acil olarak hesap numaranızı istiyor. Müşteri hizmetlerini aramak yerine kartın üzerinde bu bilgiye ulaşabilir ve havale gönderecek olan kişiye hemen iletebilirsiniz. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz ve işlemleriniz hızlıca gerçekleşir.

Vakıfbank bankamatik kartı üzerinde hangi bilgilerin yer aldığını aşağıda detaylandıralım

Kartın ön yüzünde:

  • Kart sahibinin Adı / Soyadı
  • Müşteri Numarası
  • Kartın son kullanım tarihi
  • Banka hesap numarası ( Ön yüzünde 16 haneden oluşan numara banka hesap numarasıdır.)

Kartın arka yüzünde ise, kartın güvenlik kodu yer alır.

Vakıfbank bankamatik kartınızın IBAN numarasına ise kartın üzerinden ulaşamazsınız. Bunun hiç müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamanız gerekir. IBAN numarasının fiziksel kartın üzerinde yer almamasının sebebi ise bankalar arası transfer işlemleri için kullanılmasıdır. Banka hesap numarası havale işlemleri ve müşterinin kendi yapacağı işlemler için kullanılır ve bu nedenle kartın üzerinde yer almasının bir sakıncası yoktur. IBAN numarası tam tersi bankalar arası tüm işlemler için geçerlidir.

Kaynak: https://www.kredivar.net/vakifbank-hesap-numarasi-no-kartin-neresinde-yazar.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir