Sarı Sayfalar İş İlanları

Sarı Sayfalar İş İlanları

İşsizliğin gün geçtikçe arttığı son yıllarda, iş bulmakta oldukça zorlaşmıştır. Eskiden gazeteler vasıtasıyla iş ilanlarına ulaşırdık, fakat günümüzde teknolojinin de gelişimi ile internet üzerinden hatta telefonlarımızdan tek tık ile iş ilanlarını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra bazı iş bulma firmalarına aradığımız işin özelliklerini, öğretim düzeyimizi ve bu türevde birçok bilgi vererek, uygun bir iş olduğu zaman bize geri dönüş yapabilmelerini sağlıyoruz. Fakat Sarı Sayfaların modası halen geçmiş değil.

Sabah Gazetesi Sarı Sayfalar

Sarı Sayfalar, iş ilanlarının yer aldığı bir kaynaktır. Bu kaynak üzerinden oldukça fazla sayıda iş ilanı okumak, değerlendirmek mümkündür. Aynı zamanda Sarı Sayfalar aracılığı ile yayınlanan bu iş ilanları internet aracılığı ile de paylaşılmaktadır. Gazetenin Sarı Sayfalar kısmı için özel bir web sitesi açılmıştır. Bu sitede o gün verilen iş imkanlarını tek tek görebildiğiniz gibi, aradığınız işin kriterlerini belirleyerek direk butonlar aracılığı ile iş ilanına gidebilirsiniz.

Sarı Sayfalar Web Sitesi

Güncel iş ve eleman ilanlarına kategoriler halinde bakabilmek oldukça güzel bir uygulamadır. Sitede butonlar halinde her türlü iş imkanının başlığı yer almaktadır. Çalışmak istediğiniz alan ile ilgili butona bastığınız zaman, o iş türü ile ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz. Sayfa üzerinde akaryakıt elemanı, çiftlik elemanı, mağaza elemanından tutun; sağlık personeli, grafiker, vasıfsız elemana kadar birçok iş kolunda ilan bulunmaktadır. İlanını görmek istediğiniz iş koluna karar verdikten sonra, butona bastığınızda, karşınıza ilanlarla dolu bir sayfa çıkmaktadır. Aynı şekilde bu ilanlar da  birer buton olarak tasarlandığı için, seçtiğiniz iş ilanının özel şartlarını görebilmeniz sağlanmıştır.

Örneğin, Mağaza Elemanı kategorisini seçtiğinizi varsayalım. Butona tıkladığınız anda yeni bir pencere açılıyor ve bu pencerede onlarca ilan yer alıyor. Ve bu ilanlarda kendi arasında kategorilenmiş oluyor. Ayakkabı Mağazası, Giyim Mağazası, Bayan Satış Danışmanı gibi birçok iş alanı görülüyor. Dilediğiniz alana tıkladığınız zaman başvuru işlemleri ile ilgili bilgiler karşınıza çıkıyor.

Tüm bunlardan yola çıkarak, iş verme ve iş bulma alanlarında kişilerin yeterlilik sağlayabileceği bir alan oluşturulduğu açıkça görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir