Hemen Evlenmek İçin Dua

Hemen Evlenmek İçin Dua

Günümüz dünyasında iş, okul derken evlilik yaşı için gittikçe yükselmektedir. Bir de aşk evliliği ve mantık evliliği gibi ayrımlar ile karşı karşıya olduğumuz için kısmetin de en hayırlısına sahip olmak önemlidir. Hemen evlenebilmeniz için bir dua olmasa da sizin için en hayırlı kısmeti tez zaman içerisinde bulabilmek için çeşitli dualar vardır.Dua her şeyin başlangıcıdır. Her işinizin hayır ile sonuçlanmasını sağlar. Bu nedenle işiniz ne kadar önemsiz olursa olsun buna dua ile başlamanız oldukça önemlidir. Dua ile Allah’tan bir şeyler istediğiniz zaman hayırlısı ile sonuç bulunur. Biz de bu yazımızda kısa zaman içerisinde hayırlı bir evlilik yapmak isteyen kişiler için dualar paylaşacağız. Bu dualar belirtildiği şekilde okunduğu müddetçe hayırlı bir kısmet kısa zaman içerisinde kapınıza gelecektir.

Çabuk Evlenmek için DUA

  • Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. Bu dua bir salavattır. Ve kural olarak 51 defa okunması gerekmektedir. Bu duayı 51 defa düzenli şekilde okuduğunuz zaman hayırlı bir kısmet bulursunuz ve hakkınızda en hayırlı olan evliliği yaparsınız.

Elbette bunun için tek bir dua yoktur. Hakkınızda hayırlısını dileyebildiğiniz her dua bu kategoride yer alır. İşin aslına baktığımız zaman evlenmek için bir tertip düzenlemenize gerek yoktur. Dinimize göre dualar ve istekler kişinin kendisinde saklı kalmalıdır. Yani bir derdiniz veya isteğiniz varsa bunu kimse ile paylaşmamalısınız. Duanızı yalnızca Allah’a ederek sonucunu beklemelisiniz. Bu nedenle güzel bir abdest aldıktan sonra nafile namazı kılın. Bu namazdan sonra özellikle gece vakitlerinde, kalbinizden geçtiği gibi ve içinizden geldiği gibi Allah’a dua edin.

En hayırlı dua bu şekilde yapılandır. Bu nedenle özellikle sihirli kelimeler aramanıza gerek yoktur. Dua kul ile Allah’ın iletişimidir. Sizler de bu iletişimi doğru şekilde kullanarak, gerçekten samimi bir şekilde rabbimizden isteklerinizi dile getirin.

Bu söylediklerimizi kalpten inanarak yerine getirirseniz Allah hakkınızda en hayırlısı ne ise onu sizlere nasip edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir