Ciddi Evlilik Düşünen Dul Bayanlar

Ciddi Evlilik Düşünen Dul Bayanlar

Ciddi evlilik düşünen dul bayanlar öncelikle evlilik için güvenilir kişiler olmasını tercih ederler. Evlilik çok zor kurulan bir müessese olduğu için bayanın dul olması daha öncesinde kötü sonuçlanan bir evlilik yaşaması anlamına gelmektedir. Başından kötü bir evlilik geçen dul bayan artık normalden daha seçici bir şekilde evlilik için adım atacaktır.Bu konuda değerlendirilecek birçok kıstas bulunmaktadır. Öncelikle kişinin iyi bir iş sahibi olması hayatını devam ettirecek kadar geliri olması şarttır. Çünkü ilk evliliğinde aşk çok önemli olsa bile evlilikte maddiyatın öneminin farkındadır.

Evlilik Düşünen Dul Bayanlar Neler İsterler?

İkinci olarak evleneceği kişinin ailesi önemlidir. Evliliklerde ailelerin önemini anlaması ikinci ya da daha fazla evliliğini yapacak olan bayan için mantık evliliği bir adım öndedir. İki aile arasındaki anlaşmazlık çitleri ne kadar etkileyeceğinin artık farkındadır. Bu yüzden artık daha uyumlu ılımlı ailelerle anlaşmalı bir evliliğin farkını yaşamak istemektedir.

Üçüncü olarak ciddi evlilik düşünen dul bayanlar evlilik sözleşmesi imzalayarak kendi mal varlıklarını koruma altına almaktadırlar. Artık evlilikler mantık üzerine kurulmaya başlamıştır. Günümüzde evlilikte sadakat anlayış güven olmadan kurulan evlilikler yüzünden boşanmalar her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden dul bayanlar yaşadıkları kötü hayat tecrübeleri yüzünden hayatlarının geriye kalanlarını olumsuz etkilemektedir. İş sözleşmesi yapacak gibi evlilik sözleşmesi yapan çiftler her gün binlerce aile boşanmaktadır.

Dul Bayanlarla Evlenmek İsteyen Erkekler Nelere Dikkat Etmelidir?

Bu yüzden günümüzde evlilik yapacak çiftleri evlilik yapmadan önce seçimlerini iyi yapmaları evliliğin bir ömür olması gerektiğinin bilincinde olmalıdırlar. Evlilik yaşı için acele eden binlerce gencimiz sürekli evlenip boşanarak dul kadınlar grubunda yer almaktadır. Yukarıda anlattığımız gibi ciddi evlilik düşünen dul bayanların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Ciddi evlilik düşünen dul bayanlar hayatlarına kendi mücadeleleri ile devam etmeleri gerektiğinin bilincinde olup gerek iş hayatında gerekse aile hayatında doğru yoldan şaşmadan devam etmelidirler. Önemli olan belli kriterlere göre evlenebileceği kişi bulmak değil gerçekten sevebileceğin aile ortamında saygı sevgi paylaşma duygusunun olabileceği mutlu bir yuva kurmaktır. Aile ortamında mutlu olan bireyler daha mutlu sağlıklı çocuklar daha sağlıklı bireyler yetiştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir